Co warto wziąć pod uwagę wybierając rodzaj nagrzewnicy

nagrzewnice gazowe
Zaczerpnięte z: www.klimatop.pl
Zimą, kiedy bardzo zimne temperatury trwają przez dłuższy okres czasu może okazać się, że temperatury w budynkach, w których jesteśmy są zbyt małe. Brak ciepła, wrażanie zimna powoduje osłabienie zdrowia i naszej sprawności. Warto wtedy zdecydować o metodzie na dogrzanie otoczenia.

Przede wszystkim wybierane są mechanizmy łatwe w użytkowaniu, przenośne i tanie. Dlatego najwięcej klientów woli nagrzewnice powietrza. W zależności od warunków i oczekiwań mamy do wyboru kilka możliwości. Najpopularniejsze są nagrzewnice - odkryj więcej - gazowe i elektryczne, ponieważ zapewniają najszybsze ogrzanie pokoju. Zasada działania jest bardzo prosta. dowolna nagrzewnica posiada w wentylator, który zapewnia cyrkulację powietrza. Ogrzane powietrze jest wydmuchiwane z urządzenia. W nagrzewnicach elektrycznych powietrze ocieplane jest przez grzałki natomiast w gazowych w wymienniku ciepła.

Które urządzenie będzie dla nas optymalne?

Nagrzewnice elektryczne są przygotowane do użycia już w momencie zakupu. Do prawidłowego działania wystarczy podpiąć je do gniazdka i zrobione. Nie wymagają dodatkowo żadnego paliwa nie musimy również niepokoić się o pozbycie spalin dlatego świetnie nadają się do ogrzewania pokoi zamkniętych, bez wentylacji, mieszkań. Są pewne i proste w obsłudze i zapewniają utrzymanie stałej temperatury. Jedynym kosztem będą większe opłaty za prąd.

Nagrzewnice gazowe potrzebują paliwa do działania, w tym wypadku butli gazowej i podłączenia do sieci elektrycznej. wywołuje to powstawanie spalin, dlatego stosuje się je w pomieszczeniach bardzo dobrze wietrzonych lub otwartych. Zazwyczaj ogrzewa się nimi większe budynki jak np. hale magazynowe. Nagrzewnice gazowe są tanie w użytkowaniu, obsłudze i mają niewysoką cenę kupna.

Czym kierować się podczas wyborze nagrzewnicy?

Wybór właściwego rodzaju jest własny oraz zależny od osobistych wymagań i przeznaczenia. Po pierwsze musimy określić kubaturę powierzchni do ogrzania i dopasować odpowiednią moc nagrzewnicy. W przypadku nagrzewnic gazowych musimy zagwarantować właściwą wentylację. Zaletą nagrzewnic jest przenośność, dzięki czemu, jeśli przydarzy się taka potrzeba, bezproblemowo będziemy mogli użyć je do zagrzania innych pokoi czy obiektów.
2019-10-04 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.