Co to są bojlery ze stali nierdzewnej i do czego są one stosowane w mieszkaniach?

Potrzebujesz mieć w mieszkaniu lub w przedsiębiorstwie ekologiczne rozwiązanie? Zdecyduj się na zbiorniki ze stali nierdzewnej. Najnowocześniejsze typy umożliwią Ci skorzystanie z ciepłej wody i pozwolą na oszczędność.


Jedną z szczególnie znanych, nowatorskich, przyjaznych środowisku oraz szeroko wykorzystywanych odmian wymienników ciepłej wody użytkowej jest konkretnie ta zrobiona ze stali nierdzewnej.

bojler
Dodał: Tim Walker
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wykorzystanie takiego trwałego materiału w sprzętach jakim są bojlery ze stali nierdzewnej zapewnia przede wszystkim ochronę przed korozją, a także zapewnia szeroką (nawet kilkuletnią) eksploatację - http://www.kingspanenviro.com. Inną zaletą wymienników ze stali nierdzewnej jest ich szczególnie niepomiernie krótki czas nagrzewania a także spora wydajność. Stal nierdzewna jest do tego niepomiernie wydajnym tworzywem o znacząco jednolitej powierzchni, co zapobiega niekorzystnemu nakładaniu się rozmaitego typu osadów, które to sprzyjają rozwijaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych, w tym przykładowo bakterii legionella. Woda uzyskana z takiego pojemnika ze stali nierdzewnej wyklucza zatem jakichkolwiek skażeń. Dlatego więc ekologiczne ogrzewacze wody ze stali nierdzewnej natrafiają na ponadprzeciętnie wielką rekomendacją ze strony szpitali oraz wszelkiego typu placówek zdrowotnych. Gdy kupujemy bojlery ze stali nierdzewnej obecność anody magnetycznej jest się wówczas zbędna, jako że rdza na wewnętrznej oraz zewnętrznej powierzchni zbiornika nie odkłada się już przez długi czas.

Zanim jednak uczynimy zakupu bojlera, najpierw potrzeba skrupulatnie skalkulować jak wielkie jest nasze zapotrzebowanie na gorącą wodę użytkową. Aby zakup ten był szczególnie trafiony, a bojler wybrany możliwie najkorzystniej, należy brać pod uwagę następujące elementy: wielość punktów z których to pobierana będzie woda, ilość mieszkańców domu, a także nawyki ludzi korzystających z gorącej wody, itp. Nie bez wielkiego znaczenia jest do tego dobór odpowiedniego zasobnika ciepła o odpowiedniej wielkości. Dlatego niepomiernie istotnym czynnikiem jest to, aby wybrany bojler był takiej właściwej wielkości, aby w pełni wystarczał na podgrzanie wystarczającej wielości wody na wskazane pomieszczenie mieszkalne. Niewłaściwie i nierzetelnie wybrany bojler może nas więc kosztować m.in. niedogrzaną wodę, nerwy i prawdopodobnie kolejny drogi wydatek.

Ważnym sprzętem w każdym mieszkaniu jest ponadto wymiennik CWU ze stali nierdzewnej - www.kingspanenviro.com. To różnozadaniowy, rozbudowany typ solarny, dostarczający bogate sposobności zastosowania oraz dystrybucji ciepła. Bazowe zadanie tego zbiornika to przygotowanie ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Wymiennik CWU ze stali nierdzewnej skrywa jednak dużo bogatszy potencjał. Konstrukcja tego urządzenia umożliwia na zaaranżowanie nowoczesnego systemu wspomagającego centralne ogrzewania lub ogrzewanie podłogowe. Uzyskane w ten sposób pieniądze już na stałe powiększą zatem domowy budżet. Wymiennik to także unikalna możliwość podłączenia innych źródeł ciepła m.in.: kotła grzewczego, pompy ciepła lub kominka z płaszczem wodnym.


Wymiennik to bezpieczeństwo pracy i wytrwałość instalacji za sprawą wysokiej jakości materiałom, a także zaoszczędzenie na ogrzewaniu gorącej wody użytkowej, centralnym ogrzewaniu, ogrzewaniu niskotemperaturowym, m.in. ściennym czy też podłogowym. Dodatkowo, możliwość zainstalowania paru źródeł ciepła: wybranego rodzaju kotła i pieca, pompy ciepła, kominka z płaszczem wodnym oraz największe opcje wykorzystania i dystrybucji ciepła.
2018-02-02 13:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.