Co to jest jezdnia oraz które pojazdy mogą się po niej poruszać?

W Polsce jest jeszcze mało dróg szybkiego ruchu, po jakich można jeździć z trochę większymi prędkościami. Tak jak ma to miejsce u naszych położonych na zachodzie sąsiadów. Tam drogi okazują się być w o dużo lepszym stanie niż u nas i przejażdżka autem po nich to czysta radość.
kamień
Dodał: MBWA PR
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Szkoda, że w Polsce jest tego typu szos wciąż za mało.


image - sprzęt
Dodał: Arkadiusz Sikorski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jezdnia to część ulicy, która przeznaczona jest do ruchu aut. Mogłaby ona być złożona z jedynego lub paru pasów ruchu. Oczywiście najlepsza jest jezdnia, jaka posiada parę pasów ruchu. Wtedy ci, którym się spieszy mogą lewym pasem wyprzedzić tego typu, co jadą przepisowo. Te wielopasmowe jezdnie są w naszym państwie niezłej jakości i jazda po nich nie sprawia najmniejszego kłopotu. Należy wyłącznie uważać na patrole policji, aby nie złapali nas za przekroczenie prędkości na takiej drodze. Wszystko zależy od klasy należącego do nas samochodu i od jego możliwości. Wielokrotnie na niezłej nawierzchni nie odczuwamy prędkości, jaką akurat osiągnęliśmy.


Absolwenci, studia
Dodał: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu


Każda jezdnia czy to jednopasmowa czy też np. trzypasmowa powinna posiadać pobocze. Wtedy pieszy ma którędy iść oraz nie ma niebezpieczeństwa wypadku. No chyba, że odnajdzie się jakikolwiek śmiałek, jaki będzie wyprzedzał na tak zwanego trzeciego. Wtenczas to już sprawa policji i takowy śmiałek mógłby rozstać się z uprawnieniami. Ale nie trzeba widzieć okoliczności tak negatywnie.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.