Co robić, by nasze opony były w formie jak najdłużej? O jakich rzeczach na pewno należy pamiętać?

W końcu nadchodzi ten moment, gdy musimy naprawić oponę. Myślimy wtedy, w jaki sposób to zrobić? W jaki sposób obchodzić się z ogumieniem naszego wozu, by nie pogorszyć jeszcze bardziej usterki. Dużo napraw okaże się dla nas za trudna, w tej sytuacji dobrze jest skierować swoje kroki do zakładu wulkanizacyjnego, przykładowo naprawa opon, w niektórych natomiast przypadkach możemy spróbować własnych sił.

opony - wymiana
Dodał: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Na wstępie trzeba przyznać, że bardzo zabójcza dla ogumienia naszego samochodu jest ostre wchodzenie w zakręt oraz przesadnie mocne hamowanie, tym bardziej w autach, które nie są wyposażone w przeciwpoślizgowy system ABS. Czasami nawet wystarczy jedno zbyt szybkie hamowanie na przyblokowanych kołach, aby spowodować tak zwane “przypalenie” gumy.

Opony (serwis opon GENT) po tego typu wyczynie są już niestety do wyrzucenia. Te same rezultaty w postaci punktowego, gwałtownego i silnego tarcia mogą przysporzyć wadliwe hamulce, często na skutek nierównego zużywania się bębnów lub źle ustawionych okładzin hamulcowych.

Jeśli masz ochotę uzyskać dodatkowe dane na omawiane zagadnienie, to pomocne w tym okażą się praktyczne wskazówki (http://sklep.oemtuning.pl/pl/p/Zderzak-przedni-MERCEDES-W211-03.06-09-E63-AMG-LOOK/234), które odnajdziesz tutaj. Sprawdź to!

Nierównie ścieranie czoła bieżnika może również wskazywać na zbyt nadmierne luzy w zawieszeniu lub też układzie jezdnym, a także zużycie amortyzatorów. Jednostronne zużycie bieżnika zaś będzie świadczyć o braku odpowiedniej geometrii w zawieszeniu. W dość zadbanych samochodach o dobrym stanie technicznym, całkiem duży wpływ na trwałość ogumienia ma dbanie o utrzymanie najlepszego ciśnienia w ogumieniu. Zbyt wysokie ciśnienie powoduje, iż z podłożem będzie współpracować tylko wewnętrzny pas czoła bieżnika.

Nie ociągaj się - naciśnij ten link tłumiki wrocław i ciesz się zawartymi tam nowymi postami. Zapewne poszerzą one Twą wiedzę na ten temat.

A to powoduje szybsze jego zużywanie. Natomiast za niskie ciśnienie sprawia złe odkształcenie się opony.


Więcej tekstów

Do jakich prac wykorzystuje się sprężarki?

sprężarka śrubowa
Zaczerpnięte z: http://pneuma.pl
Sprężarki bywają rozmaite i pełnią sporo funkcji. Dlatego też wybór dobrej sprężarki powietrza nie jest zwyczajowo sprawą łatwą. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią i poznać, jak działają takie urządzenia. W dzisiejszych czasach należy bowiem wiedzieć wiele o produkcie, jaki pragnie się zakupić.

przechowalnia opon
Dodał: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
W tej sytuacji opona styka się z podłożem tylko na krawędziach czoła bieżnika, a te szybko się wycierają. Co najgorsze zniekształcenia boków opon będą skutkować podniesioną temperaturą oraz zniszczeniem konstrukcji. I jeszcze jedna uwaga na koniec. Zanim założysz opony, przykładowo w czasie
wiosennej zmiany kół, koniecznie je dokładnie sprawdź. Sparciała guma całkowicie dyskwalifikuje oponę, która nadaje się tylko na śmietnik - zobaczysz tutaj. Taka guma jest po prostu niebezpieczna, gdyż nie posiada żadnej przyczepności. Można taką sytuacje porównać do tego jakbyśmy jeździli po lodowisku. Ten krótki tekst powinien nam uzmysłowić jak niebezpieczny jest zły stan naszych opon. Jak widzimy to nie tylko kwestia estetycznego wyglądu.
2020-01-19 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.