Co profesjonalne firmy stosują do obrabiania materiałów z przemysłu ciężkiego?

Mogłoby się wydawać, że rynek stali w Polsce nie pracuje współcześnie na wysokich obrotach, z powodzeniem egzystuje sporo firm z branży przemysłu ciężkiego, wytwórczego i metalurgicznego, które nie mogą narzekać na brak pracy. Firmy te utrzymały się na rynku gospodarczym, ponieważ za sprawą zaawansowanego technologicznie zaplecza technicznego mają szerokie możliwości i mogą zrealizować wszelkie zamówienia od najbardziej wymagających firm z kraju i zagranicy.


Stal
Zaczerpnięte z: sxc.hu
Dokształcanie zespołu oraz dobra orientacja w najnowszych technologiach i kierunkach zmian z tej gałęzi połączone z dobrymi sposobami na pozyskanie poważnych kontrahentów może uplasować przedsiębiorstwo na naprawdę dobrej pozycji. Warto odważyć się na częste współprace z innymi, lecz mimo wszystko pokrewnymi gałęziami, na przykład motoryzacyjną lub architektoniczną, aby uczynić ze swojego przedsiębiorstwa rozwijający się biznes.

Żeby firma znalazła się wśród pionierów rynku, zwykle musi inwestować w nabywanie wyspecjalizowanych maszyn, odpowiedniego sprzętu „wagi lekkiej” i oprogramowania do komputerów, pozwalającego wykonywać część prac zupełnie bezobsługowo. Oczywiście zatrudnianie stale doszkalających się pracowników również jest nie bez znaczenia. Maszyny działające w tym przemyśle wykonują między innymi cięcie (zobacz nasza strona) stali oraz jej gięcie i spawanie. Cięcia można wykonywać laserem albo przy użyciu strumienia wody. Możliwe jest też cięcie plazmowe.

Spawanie
Zaczerpnięte z: sxc.hu
Ogólnie wiadomo, że wiązka laserowa jest niezbędnym w tej branży przyrządem - bardzo precyzyjnym, sprawdzającym się głównie gdy należy zadbać o detale, dlatego jest tak powszechnie stosowana. Ale jeśli chodzi na przykład o blachy trudnościeralne czy komponenty zrobione ze stali, tytanu lub mosiądzu, dużo lepiej sprawdzi się maszyna ze stołem do cięcia blach wodą. Atutem tej techniki jest fakt, że woda stosowana do ciecia jest zimna i nie trzeba obawiać się zniszczenia materiału poprzez zbyt wysoką temperaturę. Obrabiany materiał nie rozgrzewa się i nie postępują zmiany metalurgiczne.

Po obróbce podstawowej przychodzi wreszcie czas na prace wykończeniowe jak szlifowanie albo obróbkę wibrościerną. Jednakże można trochę czasu i przyciąć koszty, bo przy takich pracach jak cięcie stali strumieniem wody, technologia pozwala na korzystanie z dodatku ścierniwa. Służy to uzyskaniu jednolitej pozbawionej nierówności linii przecięcia, która nie wymaga już dopełniającego wykańczania.
2018-05-10 14:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.