Co oznacza skrót TIR, czym są tak zwane pociągi drogowe i gdzie transportują one różne towary?

Czy wiesz, że istnieją tak zwane wymagania wtórne człowieka? Takie, które są w naszym życiu potrzebne, lecz jednak mniej ważne niż jedzenie czy picie.. Do wspomnianych potrzeb można zaliczyć przemieszczanie się czy też przewożenie produktów.


transport mógłby zatem tyczyć się zarówno ludzi jak i towarów. Istnieją różne środki transportu: od statków do samochodów. W przypadku przewozu ludzi najczęściej wykorzystuje się busy lub autobusy. Mogłyby one przewozić dosyć niewielką liczbę osób w wyznaczone uprzednio miejsce. W zależności od konkretnej firmy mogłoby być ono oddalone nawet o wiele kilometrów. Przykładowo bardzo znana jest obecna w znaczniejszych miastach komunikacja miejska, którą moglibyśmy poruszać się na terenie konkretnego miasta. Inne firmy zajmują się transportem ludzi na większe dystanse, a jeszcze inne proponują przykładowo przewóz produktów. Wykonują to na miejscu konkretnego kraju lub proponują przewóz międzynarodowy.


transport
Dodał: billjacobus1
Zaczerpnięte z: www.flickr.com


W tym miejscu warto dodać, że w kolokwialnym języku duże ciężarówki nazywamy TIR-ami, ale nie każdy wie, co oznacza taki skrót. Zatem jest to Transport International Router. Tego typu pojazdy przewożą znaczne ilości produktów od np. producenta do hurtowni lub bezpośrednio do np. hipermarketu. Warto dodać, że przykładowo w Szwecji z uwagi na bardzo dobrą infrastrukturę drogową wykorzystywane są ciężarówki o wiele większe oraz dłuższe niż w naszym kraju.


Więcej tekstów

Przedsiębiorstwa logistyczne trudniące się dokładnie transportem rzeczy które muszą znajdować się w ujemnych temperaturach.

transport
Dodał: Pavel P.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przewożenie takich przedmiotów, które wprost przeznaczono do pomieszczeń chłodniczych lub także i samych chłodni nie zalicza się w ogóle do spraw nieskomplikowanych. Należy tu bowiem mieć na uwadze wiele spraw i wszystkie one powinny pozostawać wyjątkowo dokładnie dopilnowane.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.