Co oznacza skrót TIR, czym są tak zwane pociągi drogowe i gdzie transportują one różne towary?

Czy wiesz, że istnieją tak zwane wymagania wtórne człowieka? Takie, które są w naszym życiu potrzebne, lecz jednak mniej ważne niż jedzenie czy picie.. Do wspomnianych potrzeb można zaliczyć przemieszczanie się czy też przewożenie produktów.


transport mógłby zatem tyczyć się zarówno ludzi jak i towarów. Istnieją różne środki transportu: od statków do samochodów. W przypadku przewozu ludzi najczęściej wykorzystuje się busy lub autobusy. Mogłyby one przewozić dosyć niewielką liczbę osób w wyznaczone uprzednio miejsce. W zależności od konkretnej firmy mogłoby być ono oddalone nawet o wiele kilometrów. Przykładowo bardzo znana jest obecna w znaczniejszych miastach komunikacja miejska, którą moglibyśmy poruszać się na terenie konkretnego miasta. Inne firmy zajmują się transportem ludzi na większe dystanse, a jeszcze inne proponują przykładowo przewóz produktów. Wykonują to na miejscu konkretnego kraju lub proponują przewóz międzynarodowy.


Więcej tekstów

Jakiego typu systemy pakujące stosuje się, celem ochrony przesyłki? Czy taśmy pakowe i owijarki są niezbędne?

przesyłki, kurier
Zaczerpnięte z: pixabay.com
W ostatnich latach dość znacząco rozpowszechniły się świadczenia kurierskie. Dotyczy to zwykle tego, iż posiadają dużo bardziej przystępne ceny w porównaniu z powszechną pocztą.


transport
Dodał: billjacobus1
Zaczerpnięte z: www.flickr.com


W tym miejscu warto dodać, że w kolokwialnym języku duże ciężarówki nazywamy TIR-ami, ale nie każdy wie, co oznacza taki skrót. Zatem jest to Transport (więcejna ten temat- http://edutrans.pl/) International Router. Tego typu pojazdy przewożą znaczne ilości produktów od np. producenta do hurtowni lub bezpośrednio do np. hipermarketu. Warto dodać, że przykładowo w Szwecji z uwagi na bardzo dobrą infrastrukturę drogową wykorzystywane są ciężarówki - (zobacz ciężarówki sprzedaż) o wiele większe oraz dłuższe niż w naszym kraju.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.