Co należy robić, gdy będziemy poszkodowani w wypadku w Niemczech?

Stłuczki drogowe mogą zdarzyć się dosłownie w każdym miejscu, jednak jeżeli będą miały miejsce gdzieś poza granicami Polski, do całej sprawy dochodziłyby jeszcze dodatkowe problemy.


Jest przecież możliwość, że po prostu nie rozumiemy zarówno języka np. niemieckiego, ani obowiązujących tam przepisów.


nauka
Dodał: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu


wypadek Niemcy
Dodał: Map of the Urban Linguistic Landscape
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Informacje o przedsiębiorstwie porządkujących.

usługi sprzątające warszawa
Dodał: mixtureusa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Sprzątanie pomieszczeń jest to specyficzny rynek jak też wymagający klient. Obecnie już nie starczy ogłoszenie albo ulotka o usługach porządkowania, aby zdobyć zlecenie.


Jeżeli takie nieszczęście dopadnie również i nas, trzeba oczywiście działać tak jak w naszym kraju, tzn. zgasić silnik, zapalić światła awaryjne czy (jeśli to będzie możliwe) udzielić pierwszej pomocy pozostałym uczestnikom takiego wypadku. Niezwykle ważną sprawą jest ustalenie osoby, która jest sprawcą takiego zdarzenia drogowego. To naturalnie zadanie drogówki, jednak nie powinniśmy podpisywać żadnego dokumentu, jeżeli nie rozumiemy dość dobrze języka niemieckiego. Warto byłoby poprosić o poradę do firmy, która jest wyspecjalizowana w tego typu zdarzeniach. Zwłaszcza, jeśli to nie my jesteśmy uznani za sprawców. Moglibyśmy się wtedy postarać o odpowiednie odszkodowanie czy też (w co poniektórych przypadkach) również zadośćuczynienie.


Należy wiedzieć, że jeśli zdarzy się wypadek Niemcy jako ludzie, działają (do pewnego stopnia) analogicznie jak nasi rodacy. Tam także moglibyśmy otrzymać odszkodowanie za uszkodzony samochód lub zadośćuczynienie za doznane uszczerbki na ciele. Przykładowo jeśli cena renowacji samochodu będzie wyższa niż 130% jego wartości rynkowej, to osoba poszkodowana może otrzymać różnicę pomiędzy wartością wraku, a ceną pojazdu sprzed wypadku.


Obligatoryjna jest naturalnie doskonała znajomość nie tylko języka niemieckiego, lecz również prawa. Z tego też powodu warto jest zatrudnić w takiej sytuacji fachowców, którzy m.in. mogą powołać biegłego.
2018-04-19 09:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.