Co jest konieczne do efektywnego działania składnicy

W każdej średniej oraz dużej firmie fabrykującej jakiekolwiek artykuły jednym z ważniejszych wydziałów jest magazyn - zarówno produktów gotowych jak także tworzyw niezbędnych do produkcji. Od skutecznego działania tej części przedsiębiorstwa częstokroć jest uzależniona efektywność całego biznesu, a więc i nasze przeżycie na rynku.


Wózki widłowe w magazynie
Dodał: Naval Surface Warriors
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Aby „maszyna” zwana składem funkcjonowała sprawnie jak - znany z przysłowia - szwajcarski czasomierz muszą być zrealizowane 2 warunki, mianowicie magazynier winien mieć aktualne dane o liczbie składowanych przedmiotów jak też dane o zapotrzebowaniu innych działów firmy tak, ażeby mógł w porę uzupełniać braki w składzie.

Współcześnie służą do tego specjalistyczne oprogramowania komputerowe za pomocą których można w łatwy sposób posegregować oraz przeliczyć wszystko to co znajduje się w magazynie. Wszelka zmiana w sposób automatyczny uwzględniana będzie w bazie danych, i - w razie potrzeby - powiadamiani jesteśmy iż pewien przedmiot (na przykład nakrętki) kończy się w składzie i należy do wydziału zakupów posłać stosowne zlecenie. Podobny program znacznie upraszcza również utrzymanie porządku w magazynie, gdyż każda półka oraz każdy obiekt posiada swój niepowtarzalny kod przyporządkowany do konkretnego miejsca.

Profesjonalny wózek widłowy
Dodał: Michael Gil
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Oczywiście nie tylko oprogramowanie przesądza o sukcesie. Następną bardzo ważną sprawą jest możliwość przenoszenia z miejsca na miejsce przeróżnych obiektów. Zwykle nie jest to łatwe z dwu powodów; po pierwsze składy są wnętrzami o wielkich rozmiarach, oprócz tego bywają bardzo wysokie. Trudno żądać od pracobiorców by śmigali po całej hali przez 8 godzin pracy i wspinali się na ogromnie wysokie półki po jakiś przedmiot - zwłaszcza iż liczy się szybkość.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.