Ciężarówki pod profesjonalnym nadzorem, czyli co najczęściej ulega awarii w tego rodzaju pojazdach

W wielu mniej lub bardziej rozpoznawalnych powiedzeniach diabeł bywa kojarzony z pośpiesznie podejmowanymi decyzjami, a to jak świetnie wiemy, zawsze kończy się nieszczęściem Jeśli takie skrzydlate myśli odnieść do kierowców samochodów ciężarowych, to od razu przypominają się niebezpieczne wypadki, w których zazwyczaj giną pasażerowie samochodów osobowych.

A tak naprawdę przyczyną tych wypadków staje się nie tylko zbyt wielka prędkość, lecz także nieodpowiedzialność czy rozkojarzenie oraz zmęczenie. Bądź co bądź, mechanicy pracujący w warsztatach samochodów ciężarowych mają duże roboty, gdyż część uszkodzonych samochodów znów wraca na drogi.

Tiry, transport
Dodał: iStock
Zaczerpnięte z: T.S.H. POLMAR
Niektóre elementy wraz z upływem lat ulegają zupełnie normalnemu zużyciu. Doświadczeni kierowcy wiedzą, kiedy trzeba pojechać do serwisu, żeby wymienić klocki hamulcowe bądź opony. Można więc powiedzieć, że niektóre prace bywają najzwyczajniej w świecie planowe. Z kolei do kolejnej grupy wliczymy takie naprawy, które trudno przewidzieć. Jeśli kierowca samochodu ciężarowego w trakcie wykonywania manewru cofania uderzy o słup, to koniecznie należało będzie odwiedzić serwis.

Jeżeli chciałbyś zobaczyć większą ilość publikacji na analizowany tu temat, to uczciwie zalecam ten serwis (http://sklep.techkar.pl/produkty/akcesoria_czesci_myjek_cisnieniowych_techkar/czesci_myjek_techkar,2,3527) - kliknij i zobacz, czy przykuła Twój wzrok.

Naprawa naczep, regeneracja klap czy wymiana skorodowanych zamków to prawie sztandarowe usługi zakładów mechaniki pojazdowej tirów.

Kompletnie osobną sprawą jest awaria, która zdarza się w drodze. Tutaj zazwyczaj zawodzi elektronika. Jeden niewielki element może skutecznie unieruchomić samochód nawet na kilka godzin. Wszystko jest zależne od rodzaju usterki oraz tego, jak szybko pomoc drogowa tir przyjedzie na miejsce. Fachowcy potrafią uruchomić na szosie właściwie każdy wóz. I to jest niezwykle istotne, ponieważ jeśli przewożone są towary szybko psujące się, to w czasie upałów liczy się każda sekunda.

Częstotliwość występowania usterek zależy od przynajmniej kilku kryteriów. W grę wchodzą: wiek samochodu, liczba kilometrów na liczniku, jak również umiejętności danego kierowcy. Pasjonaci motoryzacji będą troszczyć się o własny wóz i z łatwością zauważą źródło potencjalnych drogowych kłopotów. A powracają do tematu, pomoc drogowa TIR nierzadko wyrusza także do usterek podwozia, uszkodzonego ogumienia i najrozmaitszych problemów z silnikiem. Długi i znany chyba tylko mechanikom wykaz awarii kończą nieczęsto zdarzające się usterki. Bądź co bądź, bez pomocy serwisantów ciężarówki daleko nie zajadą.
2021-10-13 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.