Ciekawa historia każdej jezdni z asfaltu

W obecnych czasach, ludziom żyje się znacznie łatwiej niż kilkadziesiąt lat wcześniej. To wszystko za sprawą ogromnego rozwoju nauki w praktycznie każdym jej sektorze.


Medycyna pozwala traktować niegdyś śmiertelne schorzenia mniej poważnie, zdobyczami informatyki są z pewnością nowoczesne telefony, w których znajdują się najlepsze oprogramowania. Także w budownictwie nastąpił poważny postęp.
czytaj na lotosasfalt.pl
Asfalt drogowy w swej obecnej, nowoczesnej postaci, to nowy twór - dobry asfalt drogowy. Jego współczesna, syntetyczna forma, to ulepszony materiał naturalny, jego złoża odnajdywane były już w antyku, stosowano je do budowy domów. Jako pierwsi do wykładania nawierzchni asfalt użyli Rzymianie, lecz dopiero w roku 1600 w Szwajcarii dokonano klasyfikacji, wyodrębniając asfalt drogowy od smoły. Prawie do końca XIX wieku do wykładania nawierzchni używano bloki skalne z asfaltu. Lecz pod koniec tamtego wieku, w Stanach Zjednoczonych odkryto nową technologię, umożliwiającą sporządzanie asfaltu z ropy naftowej - to wówczas nastąpił największy progres.


pomiar
Dodał: Alan Stanton
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Na co zwracać uwagę wynajmując samochód?

murowanie
Dodał: Bruk-Bet®
Zaczerpnięte z: Bruk-Bet®
Jeśli nasz samochód został w warsztacie albo w sprawach służbowych wybraliśmy się do innego miasta, może być nam potrzebne Auto. Cztery kółka szybciej pozwolą nam dotrzeć do celu, niż mielibyśmy skorzystać z komunikacji miejskiej.


kleje
Dodał: Selena SA


Lecz pierwsze Autostrady powstały we Włoszech w 1920 - zadedykowane były jedynie samochodom, jak świadczy przecież nazwa. Parę lat potem w USA a także w Rzeszy rozpoczęto wzmożoną budowę nawierzchni tego typu, do nich również zastosowany był asfalt drogowy. W naszym kraju dopiero w 1918 roku zaczęto używać tego materiału na większą skalę, jednak na poważne autostrady przyszło nam jednak jeszcze nieco poczekać. Do dnia dzisiejszego, Polska jest daleko w tyle za czołówką światową w tym zakresie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.