Chów rybek w stawach jak też małych zasobnikach śródlądowych

Przed podjęciem decyzji budowy stawu trzeba zasięgnąć sądów dwóch profesjonalistów - rybaka jak też projektanta.


Do najistotniejszych elementów, które należy wziąć pod uwagę w ocenie użyteczności terenu a także do budowy stawu zaliczyć możemy: własność gruntów określonych do zalania.


Bezpieczne są tereny będące własnością rolnika, bowiem wszelakie ajencje będą ryzykowne. Trzeba tu także uważać na tereny sąsiadujące z naszą działką, które mogą być podtopione (konieczność budowy odsączającego rowu opaskowego). Usytuowanie stawu: przydatny jest tu obszar otwarty, słoneczny a także nie zalesiony, o urodzajnej zlewni rolniczej. Przestrzega się tutaj przed budową stawu "na oko" oraz bez pomiarów, co za każdym razem kończy się "klapą" i niekoniecznymi kosztami. Nie wskazana będzie budowa w punktach zadrzewionych, źródliskowych, na żwirach - http://www.jumo.pl/produkty/analiza-cieczy/2911/ph.html. Jeśli to możliwe to budujemy stawy w pełni osuszalne. Powinno się wyposażyć się w phmetr.


złomowanie pojazdów
Dodał: Koziro Hasegawa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Etapy budowy stawu: naczelną zasadą budowy karpiowego stawu nie jest jego podkopywanie - lecz sypanie grobli dookoła wyselekcjonowanego wcześniej terenu. Po określeniu obrysów stawu na bazie zrealizowanych pomiarów wysokościowych (nasze rekomendacje termometr rezystancyjny|http://www.jumo.pl/produkty/temperatura/rezystancyjne-czujniki-temperatury/3397/rezystancyjne-czujniki-temperatury---przegl%C4%85d.html">termometry rezystancyjne|http://www.jumo.pl/produkty/PL90/301/pl90---czujniki-temperatury-platynowe-sensory-temperatury.html">sensory temperatury|http://www.jumo.pl/produkty/produkty-z-dopuszczeniami/ehedg/902810/termometr-rezystancyjny-dla-przemys%C5%82u-spo%C5%BCywczego---faramceutycznego--902810.html">termometr rezystancyjny JUMO|http://www.jumo.pl/produkty/temperatura/rezystancyjne-czujniki-temperatury/3397/rezystancyjne-czujniki-temperatury---przegl%C4%85d.html">termometry rezystancyjne JUMO|http://www.jumo.pl/produkty/PL90/301/pl90---czujniki-temperatury przejdź strona www-platynowe-sensory-temperatury.html">sensory temperatury JUMO|http://www.jumo.pl/produkty/produkty-z-dopuszczeniami/ehedg/902810/termometr-rezystancyjny-dla-przemys%C5%82u-spo%C5%BCywczego---faramceutycznego--902810.html">termometr rezystancyjny dla przemysłu|http://www.jumo.pl/produkty/temperatura/rezystancyjne-czujniki-temperatury/3397/rezystancyjne-czujniki-temperatury---przegl%C4%85d.html">elektroniczne termometry rezystancyjne|http://www.jumo.pl/produkty/PL90/301/pl90---czujniki - odnośnik --temperatury-platynowe-sensory-temperatury.html">platynowe sensory temperatury|http://www.jumo.pl/produkty/produkty-z-dopuszczeniami/ehedg/902810/termometr-rezystancyjny-dla-przemys%C5%82u-spo%C5%BCywczego---faramceutycznego--902810.html">termometr rezystancyjny dla przemysłu spożywczego|http://www.jumo.pl/produkty/temperatura/rezystancyjne-czujniki-temperatury/3397/rezystancyjne-czujniki-temperatury---przegl%C4%85d.html">elektroniczne termometry rezystancyjne z wyświetlaczem|http://www.jumo.pl/produkty/PL90/301/pl90---czujniki-temperatury-platynowe-sensory-temperatury.html">platynowe sensory temperatury PL90}), podchodzi się do przygotowania dna stawu. Kolejnym etapem jest wyznaczenie profili nasypów, co wykonuje się przy pomocy drewnianych łat. Równolegle z tym wyznacza się punkty osadzenia mnichów - urządzeń wpustowych jak też wypustowych wodę.


Po tychże robotach transportuje się surowiec ziemny i sypie się zaplanowany profil nasypów. Hodując karpie albo inne ryby koniecznie zaopatrzyć się musimy w termometr przemysłowy.
2018-05-12 09:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.