Blachy trudnościeralne Hardox - rewolucja w wielu branżach.

Najczęstszym i wysoce uciążliwym strapieniem dla robotników korzystających z ciężkich urządzeń,koparek, koparko-ładowarek, dźwigów, ogólnie maszyn wytworzonych z metalu jest ich zużycie,

które daje o sobie znać w najmniej odpowiednim momencie. Objawia się to pęknięciem na przykład

przemysł - kadr
Dodał: Marcin Polak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
liny stalowej w dźwigu, wyrobieniem sworzni w koparkach. Czy można jakoś temu zaradzić?

Ostatnio na rynku pojawił się nowy produkt – blachy hardox, które mogą radykalnie zmienić rynek

produkcji maszyn. Ich koronną własnością jest wysoka wytrzymałość. Trudnościeralna stal ma dużą twardość, ale nie sprawia to, że są bardziej wrażliwe na pęknięcia. Dzięki niezwykłej niepodatności na ścieranie, urządzenia wytworzone przy użyciu tej stali mogą pracować o wiele dłużej


fotogram - przemysł
Dodał: Kris Duda
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
bez obaw u zniszczenie się fragmentu urządzenia. Ponadto, elementy są odporniejsze na awarie przypadkowe takie jak zarysowania, obicia, wgięcia, o które niewiarygodnie łatwo w branżach budowlanych. Praktycznie wiadomo każdemu właścicielowi maszyn drogowych, koparek, wywrotek, jak niełatwo ochronić własne maszyny przed tego typu awariami, które redukują ich odporność na czynniki zewnętrzne jak deszcz czy wilgoć podłoża. Urządzenia są wydajniejsze, nieporównanie bardziej wytrzymałe, pojawia się mniejsza ilość usterek, co sprawia, że przerwy w pracy są definitywnie rzadsze. Naprawa defektów, czy wymiana poszczególnych elementów to zazwyczaj dosyć droga sprawa, z tego powodu nie można się dziwić, iż te specjalne zalety blach trudnościeralnych są dzisiaj tak doceniane. Blacha - (hardox extreme) ta jest wytrzymalsza na wszystkie znane typy ścierania z jakimi możemy się zapoznać w codziennym użytkowaniu z każdej maszyny. Podczas ścierania ślizgowego fragmenty cierne, na przykład kamienie, kruszywo, beton, kawałki metalu albo rudy metali, swobodnie toczą i ślizgają się, oddziałując na stalową powierzchnię w minimalnym stopniu. Wybranie właściwego gatunku stali w dużym stopniu zmniejszy zużycie oraz wydłuży czas użytkowania. Pewne jest jednak to, iż użycie trudnościeralnych blach wydłuży okres użytkowania w porównaniu ze stalą innych producentów. Jeżeli to za mało żeby Państwa przekonać o wyższości trudnościeralnych blach nad starymi, gdyż na przykład uważacie, że nie przydadzą się w waszej branży, wypiszemy w jakich maszynach mogą znacznie wydłużyć okres ich eksploatacji.

Przy budowie dróg: obudowy młotów hydraulicznych, płyty okładzinowe oraz zsuwnie odprowadzania żwiru, łopatki mieszadeł w asfaltowni, kontenery transportowe, czerpaki koparek, wykonanie skrzyń ładunkowych oraz samowyładowczych, ostrza lemieszy spycharek, ostrza równiarek, płyty okładzinowe wewnętrznej części kruszarki. W biznesie związanym z recyklingiem: okładziny skrzyń śmieciarek, płyty okładzinowe do pokrycia ścian kieszeni sortownika, chwytaki, niszczarki, ostrza pryzmatyczne, młotki i sita do młynów młotowych, sita do przesiewaczy, przenośniki taśmowe, okładziny kontenerów zsypowych, rury przesyłowe.

Więcej tekstów

Tworzywa wykorzystywane w okresie robienia robót uszczelniających

płyty uszczelkarskie
Wykonywanie prac uszczelniających trzeba do bardzo ważnego elementu wykończeniowego w przypadku kolejnych domów i mieszkań oraz wszelkiego rodzaju budynków użyteczności publicznej. Dlatego budowlańcy poświęcają odpowiednią ilość okresu na robienie tych prac, niczym izolacja instalacji grzewczej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.