Beton
przemysł - fotos
Dodał: Marcin Polak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Czy kominy przemysłowe różnią się znacząco od kominów umieszczanych na budynkach mieszkalnych?

Dość ważnym elementem konstrukcyjnym dowolnego budynku jest luft kominowy. Przez niego możliwe jest usuwanie rozmaitego rodzaju zanieczyszczeń, występujących w skutek umieszczenia części centralnego ogrzewania i co za tym idzie ogrzewania pomieszczeń występujących w środku.
kotwy
Dodał: Elneo
Zaczerpnięte z: Elneo

Planujesz montaż płotu? Co należy zrobić, ażeby montaż był szybki a także bezproblemowy?

Zamontowanie ogrodzenia to zadanie trudne, aczkolwiek jak najbardziej może je zrobić nawet ktoś bez większego doświadczenia. Przydałoby się do tego jednak dobrze przygotować, czytać na ten temat a także kupić właściwe gadżety i materiały.
hala łukowa
Dodał: Chris F
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Dlaczego dobrze zdecydować się na hale łukową? O jakich kwestiach powinniśmy wiedzieć? Co jest najważniejsze?

Hale łukowe są obecnie naprawdę popularne i nie ma co się dziwić, bo złożyć można z nich prefabrykowany budynek w zestawie do samodzielnego montażu.
fabryka
Dodał: Tom Woodward
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Polski przemysł w latach Polski Ludowej i tych obecnych - lapidarne studium porównawcze

Przedstawiciele pokolenia powojennego czasami troszeczkę tęsknią za latami swoje młodości, gdy fabryki w kraju pracowały pełną parą. I łza się w oku kręci na samą myśl, ile z tych zakładów przemysłowych zostało zlikwidowanych. Zwłaszcza górnicy mają sporo powodów do lamentowania. Pozyskiwanie węgla kamiennego staje się coraz mniej opłacalne, więc kopalnie na Górnym Śląsku i jego sąsiedztwie przestają istnieć.
beton komórkowy
Dodał: Bruk-Bet®
Zaczerpnięte z: Bruk-Bet®

Z czego dokładnie przygotowany jest beton?

W dzisiejszym budownictwie mało jaka budowla może zostać zbudowana bez zastosowania betonu. Wspomniany materiał budowlany jest kompozytem przygotowanym ze zmiksowania paru komponentów. Nie oznacza to jednak, że zrobienie betonu jest proste. Jego jakość zależy od rodzaju właściwych składników oraz wiedzy odnośnie odpowiednich technologii.
słupy betonowe

W jakim miejscu można by użyć takowy składnik konstrukcyjny jak słupy betonowe?

Czy wiesz, który był typowy element konstrukcyjny już w antycznej Grecji? Co ciekawe jest on powszechnie wykorzystywany do dzisiaj także w naszym kraju, mimo, iż od jego powstania minęło już ładnych parę {tysięcy|tys.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.