Bardzo interesująca i dosyć niedroga opcja dla kamiennego ogrodzenia

Ogrodzenia wykonane z kamienia są niezwykle eleganckie i widowiskowe, jednak ich budowa jest dosyć trudna, z tego też powodu aktualnie zazwyczaj stosuje się pewne alternatywne rozwiązanie, które stosowane jest w budownictwie do umacniania koryt rzecznych lub skarp.


gabiony
Dodał: Serge Kij
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


wełna
Zaczerpnięte z: pixabay.com


Do wykonania tego rozwiązania stosuje się specjalne klatki, które są wykonane z metalowych prętów oraz siatki. Tego typu gabiony wypełnia się potem kamieniami oraz konstruuje się mur ustawiając jedną klatkę na drugiej. Elementy wyprodukowane z metalu są zabezpieczone przed działaniem korozji, poprzez ich ocynkowanie. Ponadto mogą być także pokryte alucynkiem czy też warstwą z PCW. Aktualnie na rynku są gabiony, które mają szerokość 1m, długość od 1 do 4 m i wysokość od 0,5 do 1 m. Na plac budowy dostarczane są one w postaci złożonej, by potem wypełnić je kamieniami i połączyć za pomocą zszywek lub stalowego drutu. Warto wspomnieć, że takie mury nie wymagają fundamentu i są bardzo mocne. Sprawia to, że takie gabionowe ogrodzenie z kamienia jest w naszym kraju coraz bardziej popularne.


Więcej tekstów

Jak przekonać się czy dany produkt jest ekologiczny? Jakiego rodzaju certyfikaty są najistotniejsze? O czym obowiązkowo pamiętać?

gazetki reklamowe
Zaczerpnięte z: freepik.com
Coraz bardziej popularne są Produkty ekologiczne. Polacy kupują je częściej niż dawniej, ponieważ są zdrowe i lepiej wpływają na nasz komfort życia.


obiekty
Dodał: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jeśli chcesz wykorzystać tego typu rozwiązanie również na swojej posesji wystarczyłoby, że nawiążesz kontakt z dobrą firmą budowlaną oraz przedstawisz jej robotnikom własny pomysł. Jej pracownicy z pewnością już się z nim spotkali oraz będą wiedzieli, w jaki sposób należy podejść do takiego projektu. Kosz gabionowy o długości 2m kosztuje ok. 100 PLN, zatem nie jest to wyjątkowo kosztowne rozwiązanie. Jego inną zaletą jest znaczna szybkość wznoszenia. Istnieją rozwiązania ze szklanymi kamieniami i oświetleniem LED.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.