argumenty przeciwko kopalniom odkrywkowym

Odkrywki nazywane od sposobu wydobycia kopalniami odkrywkowymi uważane są za początkowe sztolnie naziemne. Bolesna regularność ujawnia, że wiele rzeczy, które traktujemy jako dowód na siłę polskiej gospodarki i jakimi chlubimy się przed naszymi sąsiadami, zupełnie nie stanowi jakiegoś szczególnego powodu do dumy.

Działanie kopalni odkrywkowych na osuszanie (rekomenduję promocję na maragency odwadnianie osadów) terenu, na obniżanie stopnia wód gruntowych i suszenie jezior z powodu leja depresyjnego jest dobrze znany i zbadany.


Znany jest także kłopot działania jaki obejmuje odkrywka na zażelazienie strumieni i ujęć wodnych.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto byłoby szerzej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj sprawdzenie znaku towarowego.

Same odkrywki nie mają racji bytu, bowiem znamionują demolowanie bytu i zdrowia osób, dewastację natury i rolnictwa, to ślepa uliczka rozwoju gospodarczego. Niezbędna jest przemiana sektora energii i odchodzenie od odkrywek na rzecz postępu odnawialnych źródeł energii i powiększania efektywności energetycznej.

przemysł - landszaft
Dodał: Kris Duda
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Odkrywki Krobia powstają częstokroć na terenach rolniczych, gdzie uprawa gruntów stanowi główne źródło wyżywienia. Rośliny i zwierzęta hodowlane potrzebują wody. Obywatele mieszkający na owych terenach uświadamiają sobie raptownie że mieszkają na granicy wielkiej dziury i zaczyna brakować wody. Nagle w przeciągu tygodnia niknie woda ze studni będąca dotąd jej dogodnym, a przede wszystkim darmowym źródłem. Istniejący od lat staw niekiedy w jedną noc zamienia się w jałowy dół, a ludzie żyjący z uprawy warzyw stoją przed dużym dylematem co robić w przyszłości. Jeziora Poniec schną, a wraz z nimi źródło utrzymania osób żyjących z turystyki.


Plany roztaczane przez koncerny obejmują wyłącznie świetlaną przyszłość. Obecne atrakcje, jak krzywdy zdrowotne, upadek konstrukcji publicznej, zanieczyszczenie pyłem i ciągły gwar, nie są brane pod uwagę. Inwestorom wygodniej jest brać pod uwagę tylko krótkowzroczne pożądanie zysku, niż problemy zdrowia zbiorowego, krajobrazu, środowiska naturalnego.

Skutki bezsensownych decyzji połączonych z przygotowywaniem kopalni odkrywkowych wracają do nas wcześniej, czy później, a kosztów z nimi powiązanych żadne finanse nie zrekompensują.
2020-06-01 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.