ABC cyklicznych kontroli przewoźników wykonywane przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Jeżeli prowadzimy przedsiębiorstwo transportowe i zainteresowała się nami ITD kontrola w firmie jest najczęściej pewna. Po pierwsze dobre jest być świadomym, że kontrole w siedzibie firmy mogą się odbywać z częstotliwością co 5 lat, choć oczywiście nie ma reguły - pewne przedsiębiorstwa logistyczne istnieją znacznie dłużej i kontroli nigdy nie miały, a są przedsiębiorstwa, jakim zdarzają się one dużo częściej.


Przyczyny tego typu kontroli nie są tu ważne i również nie podlegają normom. Co robić w przypadku inspekcji?

ciężarówka
Dodał: Barry Lewis
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W pierwszej chwili nie panikować i zachować spokój. W momencie otrzymania zawiadomienia o planie dokonania inspekcji w przedsiębiorstwie, trzeba mieć na uwadze to, iż nie rozpocznie się ona wcześniej niż za 7 dni, a to daje nam zapas czasu, aby uzupełnić ewentualne braki. Kontrola - można tutaj znaleźć - może wynikać z różnych przyczyn – może może być konsekwencją uzyskania w poprzednim okresie rozliczeniowym prawdopodobieństwa wystąpienia naruszeń, jak również działaniem planowanym z pewnym wyprzedzeniem, a ujętym w okresowym planie inspekcji.

Nadzór rozpoczynany może być na wniosek jakiejś instytucji, na przykład urzędu skarbowego albo także w wyniku złożenia doniesienia do ITD przez podmioty trzecie. Sposób przeprowadzania i wyniki tej kontroli są szczególnie ważne dla przedsiębiorców oraz osób zarządzających transportem. By utrzymać ład w dokumentacji i by zgadzała się analiza czasu pracy kierowców, [
Więcej informacji
Dodał: http://www.kontrolaitd.pl/
Zaczerpnięte z: http://www.kontrolaitd.pl/
najlepiej zlecić to firmie zewnętrznej albo mieć 1 pracownika w firmie przeznaczonego do prowadzenia dokumentacji. Dobrze prowadzona ewidencja czasu pracy zespołu zapewnia nie tylko ład w firmowej księgowości, ale też gwarancję, iż wszystko rozliczane jest zgodnie z literą prawa, co jest kluczowe dla każdego mądrego przedsiębiorcy.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.