3 sposoby na ładną i funkcjonalną łazienkę

Aranżacja małej łazienki funkcjonalnie, a do tego ergonomicznie, to na pewno niezbyt łatwe zadanie. Istnieje na szczęście wiele metod, dzięki jakim nasza mała łazienka będzie wyglądać przestronnej, jednocześnie odnajdziemy w niej miejsce na konieczne wyposażenie. Jednym z pomysłów jest układ dwa w jednym czyli wanna oraz natrysk. To niezwykle dobra opcja, jak nie istnieje możliwość, ażeby odnaleźć miejsca dla dwóch łazienek w domu, zaś planujemy posiadać jedno, jak i drugie.

umywalka
Zaczerpnięte z: pixabay
Dzięki temu rozwiązaniu, w jednej łazience są do dyspozycji różnorodne opcje kąpieli, a jednocześnie sporo miejsca dla innego wyposażenia, tj. owalna umywalka. Na rynku można znaleźć różnorodne typy wanien prysznicowych, tak więc dla każdego modelu łazienki możemy odnaleźć coś najlepszego. W łazience muszą być właściwe meble łazienkowe, jednocześnie nie powinno być ich zbytnio dużo. (Baterie do łazienki najbardziej istotne, aby schować w nich konieczne drobiazgi.

Jeżeli zaintrygowały Cię treści tego artykułu, to do zobaczenia jest też kolejna witryna, gdzie odkryjesz masę detali na ten temat.

Im mniej kosmetyków oraz małych przedmiotów na widoku, to łazienka będzie na pewno bardziej przestronna i uporządkowana. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie pojemnych szuflad na kosmetyki oraz szczotki do włosów. Niezwykle dobrym pomysłem jest również “niewidoczna” szafka za lustrem szafka nad zabudową stelaża wc. Tego rodzaju schowek na ręczniki czy papier toaletowy możemy bardzo łatwo ukryć, jednocześnie zabudowując stelaż podtynkowy WC (projekty miejskich toalet publicznych) identycznym materiałem, z jakiego wykonane zostały fronty szafki.

prysznic
Dodał: Sofitel Dubai Downtown
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W przypadku małych oraz wąskich powierzchni najbardziej odpowiednim wyjściem jest stosowanie kabiny prysznicowej, dla której znalezienie odpowiedniego miejsca jest z pewnością łatwiejsze niż w przypadku wanny. Co więcej w niedużych łazienkach dosyć często odchodzi się od brodzików a robi się odwodnienia liniowe, które bardzo dobre umiejscowione w powierzchnię podłogi umożliwiają na uzyskanie niezbędnych centymetrów w łazience. Bridom - hurtownia z armaturą Pamiętajmy, ażeby urządzając łazienkę korzystać wyłącznie z najlepszej jakości materiałów. Tego typu dostaniemy w specjalistycznych sklepach, jakie posiadają w swojej ofercie np. wysokiej jakości baterie do prysznica.
2021-04-28 17:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.